Statutární město Brno
Městská část Brno-Slatina

  Dnes je 24.09.2017
  Svátek má Jaromír, zítra Zlata

Úvodní stránka

Směny bytů

Akce

Odkazy

Mapa stránek

SMSinfo

  Vyhledat

Základní informace

Městská část

Samospráva

Úřad MČ

Řízené organizace

Kultura, sport ...

Ulice, PSČ, místopis

Slatinský tisk

Úřední deska, vývěska

Aktuální informace

Formuláře

Užitečné informace

Profil zadavatele VZ

POTŘEBUJI:

Telefonovat...


Stáhnout si formulář...


Vyřídit si na úřadu...


Zaslat e-mail...


Odebírat SMS zprávy...


CZECH-POINT CZECH-POINT


Další témata

Archiv

Archiv úřední desky

Ekologie, životní prostředí

Evropská unie

Městská policie v Brně

Občanská společnost

Ochrana obyvatelstva

Společnost a politika

Volby, referenda

Zdraví, zdravotnictví

KONTAKTY:


Úřad městské části Brno-Slatina

Budínská 88/2
PSČ 627 00
Brno
telefonní kontakty
fax: +420 545 216 285
ID datové schránky: bj9b3rx
info(zavináč)
mcslatina(tečka)cz
Speciální informace:

Stavební rekonstrukce:

NOVINKY

 

ZASEDÁNÍ ORGÁNŮ MČ:

Zasedání ZMČ v roce 2017:
16.02., 27.04., 22.06., 21.09. a 14.12.
 
Zasedání RMČ ve II. pololetí 2017:
02.08., 30.08., 13.09., 27.09., 11.10., 25.10., 08.11., 22.11., 06.12., 20.12.

UMÍSTĚNÍ STRÁNEK:

Doména www.mcslatina.cz hostuje na serveru

Úvodní stránkaAktuální informace (Zprávy z radnice) ► Tisková zpráva - Aktuálně z MČ Brno-Slatina

14.05.2013

Tisková zpráva - Aktuálně z MČ Brno-Slatina

V Brně dne 13.5.2013


TISKOVÁ ZPRÁVA
Aktuálně z MČ Brno-Slatina1) Všechny děti jsou naše – projekt pokračuje

2) Začíná Slatinské kulturní léto

3) Objekt centra služeb na Přemyslově náměstí dostal zelenou

4) Výstavba „Zeleného města Slatina“ pokračuje

5) Farmářské trhy ve Slatině letos poprvé


1.
V roce 2011 RMČ nastartovala projekt „Všechny děti jsou naše“. Před letními prázdninami se naše městská část snaží o jeho pokračování a propagaci pro širokou slatinskou veřejnost. Na svých schůzích se RMČ opět zabývala možností zapojení do širšího spektra volnočasových aktivit dětí i ze sociálně slabších rodin, na které v současné době nemohou vzhledem k ekonomické situaci své rodiny dosáhnout.
V rámci podpory sociálně slabších rodin se jedná zejména o vyčlenění finančního objemu z rozpočtu MČ na účely poskytování finančních příspěvků pro děti a to na různé aktivity, které není v silách rodiny finančně pokrýt. RMČ v loňském roce upravila pravidla, která jsou závazná pro pracovníky sociálního odboru ÚMČ Brno-Slatina, kterému je tato pravomoc svěřena. K tomu aby byly příspěvky v rámci projektu „Všechny děti jsou naše“ efektivně využívány, je nutná práce s rodinami a znalost místní situace. V současné době je možno v rámci projektu čerpat maximální příspěvek na dítě na jednotlivé akce ve výši 10.000,- Kč /1rok . Dítě, na jehož aktivity bude příspěvek čerpán, musí mít trvalé bydliště v MČ Slatina. Mezi aktivity na které je možno získat příspěvek patří například účast na letním táboře, lyžařském výcviku, zájmových kroužcích, ozdravném pobytu, aktivit ve sportovních oddílech atd. RMČ Brno-Slatina tak vyjadřuje solidární přístup nízkopříjmovým rodinám s dětmi a snaží se tak reagovat na současnou celostátně složitou finanční situaci.

2.
15. května bude zahájen již šestý ročník Slatinského kulturního léta. Jedná se o seriál pravidelných koncertů, který v průběhu léta nabídne 12 vystoupení hudebních skupin, vždy záměrně v odlišném žánru, tak aby byly uspokojeny všechny generace občanů, kteří mají zájem se pobavit, oddechnout a vybrat si svoji oblíbenou hudbu. Koncerty budou již tradičně probíhat pod širým nebem na Přemyslově náměstí a opět bez vstupného. Hlavním partnerem letošních koncertů je společnost CTP Incest , která finančně přispěla na významnou část koncertů a celkově se podařilo kulturní léto zafinancovat z prostředků firem sídlících v městské části nebo s ní spolupracujících.

3.
V měsíci dubnu projednala RMB kladně závěrečné schválení vypracovaného investičního záměru na výstavbu Objektu centra služeb na Přemyslově náměstí v naší městské části. Investiční záměr byl schválen v podobě, který je pro městskou část optimální v tom smyslu, že zohledňuje veškeré potřeby, které si Zastupitelstvo městské části v rámci projektu vytyčilo. V budoucnu by se tedy mělo jednat o výstavbu objektu v hodnotě cca 90 mil. Kč a měl by občanům nabídnout hlavně nový kulturní sál, nebytové prostory například pro komerci nebo umístění knihovny či ordinace lékařů a v neposlední řadě sjednocení tří odloučených pracovišť úřadu městské části pod jednu střechu tak aby občané měly snažší přístup k vyřizování svých potřeb na úřadě. V současné době se bude MČ snažit zajistit finance na projekt pro dokumentaci k územnímu řízení a pro stavební povolení, tak aby o zahájení územního řízení bylo požádáno optimálně koncem tohoto případně začátkem příštího roku.

4.
Projekt Slatina - Zelené město pokračuje dle plánu. Jedná se o revitalizaci objektu bývalých kasáren, respektive výstavbu nového života v lokalitě, do které se po opuštění armády stahovaly v posledních letech spíše nekalé živly. MČ projekt podporuje a bližší informace je možné se dozvědět na www.slatina-zelenemesto.cz. V pátek 17. a sobotu 18. května bude probíhat den otevřených dveří. Výstavba se nachází ve druhé z pěti etap, kdy v tuto chvíli má investor pravomocné územní rozhodnutí pro výstavbu obchodního centra a kruhového objezdu na místo stávající křižovatky ulic Řípská - Olomoucká při obchodním domu Lidl.

5.
V tomto roce mají občané poprvé příležitost využít možnosti nákupu na farmářských trzích přímo v naší městské části. Trhy pořádá SK Slatina ve svém areálu ve spolupráci a pod záštitou MČ Brno-Slatina. Více informací viz přiložený leták.


Jiří Ides
starosta MČ Brno-Slatina
email: starosta@mcslatina.cz
tel.: 724 189 761

Jiří Ides, starosta


Formátování pro tisk
    


 

 

Diskusní příspěvky k článku: Tisková zpráva - Aktuálně z MČ Brno-Slatina


Tématicky související články (řazeno podle data zveřejnění):

 

Základní informace

Městská část

Samospráva

Úřad MČ

Řízené organizace

Kultura, Sport

Ulice, PSČ, místopis

Slatinský tisk

Úřední deska, vývěska

Aktuální

Vyhledat

 

Weby organizací a útvarů
zřízených MČ
Slatinská občanská
sdružení
Statistiky Validita kódu
Odkaz na stránky ZŠ a MŠ Brno, Jihomoravské nám. 2
Odkaz na stránky ZŠ Brno, Přemyslovo nám. 1
Odkaz na stránky MŠ Brno, Jihomoravské nám. 5
Odkaz na stránky Jednotky sboru dobrovolných hasičů Brno-Slatina
Odkaz na stránky Historického kroužku
RSS kanál stránek Divadla J.K.Tyla
Odkaz na stránky slatinských stárků
Odkaz na stránky fotbalového oddílu SK Slatina
[Valid RSS]
Valid XHTML 1.0 Transitional


Založeno v prosinci 1999 | Provozovatel Úřad MČ Brno-Slatina | Webdesign & programming © 2003-2017 Radim Janků  Programming & Design by Radim Janku